Usługa jest dostępna dla serwerów 11 generacji i nowszych – np. R710, R510, T610, T310 / R620, R720, T620

Lifecycle Controller pozwala na instalację systemu operacyjnego wraz ze wszystkimi wymaganymi sterownikami.

Instalacji serwera przy pomocy Lifecycle Controller wymaga użycia wyłącznie nośnika z systemem operacyjnym. Wszystkie niezbędne sterowniki znajdują się na module Flash płyty głównej serwera.

Lifecycle Controller zawiera repozytorium sterowników do aktualnych na rynku wersji systemów operacyjnych, w zależności od daty produkcji serwera.

W razie potrzeby, istnieje możliwość aktualizacji repozytorium sterowników.

Instalacja OS:

1. Uruchomić serwer i wejść do „Lifecycle Controller” przez wciśnięcie F10.

  

2. Podłożyć nośnik z systemem operacyjnym z napędzie lub podmontować przez iDRAC / Virtual Media.

3. Wybrać w menu opcję „OS Deployment“.Na tym etapie instalacji można skonfigurować RAID lub kontynuować instalacje systemu operacyjnego zachowując istniejącą strukturę („Go Directly to OS Deployment”)

4. W następnym oknie wybrać z listy instalowany system operacyjny:

 

Trwa proces przygotowania sterowników dla wybranego systemu operacyjnego.

5. Proszę wybrać tryb bootowania (Boot Mode).

Uwaga: BIOS wspiera dyski/VD o maksymalnej pojemności 2TB. Przy instalacji systemu operacyjnego na dyskach/VD większych niż 2TB należy wybrać tryb UEFI.

6. Środowiska do instalacji systemu operacyjnego zostało przygotowane.
Następuje restart serwera.

Ważne! Po uruchomieniu serwera wyświetli się komunikat z prośbą o wciśnięcie dowolnego klawisza w celu rozpoczęcia instalacji. Proszę nie wciskać żadnego klawisza i odczekać by instalacja rozpoczęła się automatycznie, w przeciwnym razie repozytorium ze sterownikami nie zostanie załadowane.

W artkule zawarto wskazówki w zakresie rozwiązywania problemów technicznych. Artykuły zamieszczone na naszych stronach zostały opracowane i zweryfikowane przez specjalistów technicznych. Ze względu na ilość artykułów, nie każdy może zostać sprawdzony niezwłocznie po jego publikacji. Będziemy Państwu wdzięczni za komentarze i poprawki dotyczące artykułów. Uwagi prosimy kierować na adres: DE_LEJ_GSD_DTCG(at)Dell.com.