Wykaz narzędzi do aktualizacji serwerów DELL

Firma Dell udostępnia szereg narzędzi do kompleksowej aktualizacji serwerów.

Dell Server Updates (SUU) to repozytorium aktualizacji wszystkich serwerów PowerEdge od generacji 10 do 12. Płyty SUU można użyć bezpośrednio z poziomu systemu operacyjnego (wspierana pod Microsoft Windows Server, Red Hat Enterprise Linux, Novell SuSE Linux ES).

Narzędzie Dell Respository Manager umożliwia utworzenie SUU z aktualizacjami dla konkretnych modeli serwerów.

Przy użyciu bootowalnego nośnika Dell Systems Build and Update Utility DVD lub Dell Unified Server Configurator / Lifecycle Controller można zaktualizować środowisko serwera niezależnie od systemu operacyjnego.

Narzędzie Firmware Update Utility (Nautilus) przeznaczone jest do aktualizacji firmwarów większości dysków twardych Dell, w szczególności tych, których aktualizacja nie jest możliwa przez SUU.

Dell Server Updates DVD (SUU)

Użycie płyty DSU pozwala na wygodną aktualizację środowiska serwera między innymi: BIOS, BMC (Baseboard Management Controller), DRAC, sterowniki i firmware kontrolera RAID, firmware wybranych dysków SAS jak i OpenManage Server Administrator.) Płyty SUU można użyć bezpośrednio z poziomu systemu operacyjnego (wspierana pod Microsoft Windows Server, Red Hat Enterprise Linux, Novell SuSE Linux ES). Płyta SUU nie jest bootowalna.

Linki do pobrania SUU

Instrukcja do SUU (j.ang.)(wersja 15.09.00)

SUU 15.09.00

SUU 14.12.200

SUU 7.4.0


Po pobraniu ISO należy wypalić płytę używając nośnika Double Layer (np. przy użyciu ImgBurn).

ISO można również podmontować pod systemem operacyjnym przy użyciu dowolnego oprogramowania (np. WinCDEmu - Freeware) lub skopiować dane na klucz USB, z którego należy następnie uruchomić aktualizacje.

1. Aktualizacja z poziomu systemu operacyjnego:

W celu rozpoczęcia aktualizacji proszę uruchomić SUU pod systemem operacyjnym.

Windows:Linux:

 

2. Aktualizacja z poziomu Lifecycle Controller

Podłożyć nośnik SUU do napędu DVD i włączyć serwer. Podczas uruchamiania serwera (POST) wejść do Lifecycle Controller / Unified Server Configurator przez F10.

  

W menu Lifecycle Controller wybrać „Platform Update“.Następnie wybrać napęd lokalny z SUU (proszę zwrócić uwagę na treść ostrzeżeń z Lifecycle Controller).

Pominąć krok 2 aktualizacji, chyba, że dane SUU znajdują się w podkatalogu. Wtedy należy podać ścieżkę do Catalog.cab.

Następuje weryfikacja aktualizacji.

 Narzędzie zestawia automatycznie listę dostępnych aktualizacji.

 

Potwierdzić wybrane aktualizacje klikając na „Apply“.


Zalecenie:

W przypadku, gdy aktualne wersje firmwarów różnią się w znacznym stopniu od wersji zainstalowanych na serwerze, zaleca się rozpoczęcie aktualizacji od oddzielnego updatu Lifecycle Controller. Lifecycle Controller odpowiada za koordynację instalacji updatów. Jeśli wersja Lifecycle C ontrolle jest przedawniona, aktualizacja pozostałych komponentów może być nieskuteczna.

Firmware Lifecycle Controller do oddzielnej aktualizacji:

Windows

Linux

iDRAC Webgui

Generation 11

Download

1.6.0

Download

1.6.0

Download

1.5.5

Generation 12

Download

1.3.0.850

Download

1.3.0.850

Download

1.3.0.850

Dokumentacja >>  Dell Unified Server Configurator i Lifecycle Controller

Video instrukcja  >> Dell Unified Server Configurator i Lifecycle Controller

 


W artkule zawarto wskazówki w zakresie rozwiązywania problemów technicznych. Artykuły zamieszczone na naszych stronach zostały opracowane i zweryfikowane przez specjalistów technicznych. Ze względu na ilość artykułów, nie każdy może zostać sprawdzony niezwłocznie po jego publikacji. Będziemy Państwu wdzięczni za komentarze i poprawki dotyczące artykułów. Uwagi prosimy kierować na adres: DE_LEJ_GSD_DTCG(at)Dell.com.