Wykaz narzędzi do aktualizacji serwerów DELL

Firma Dell udostępnia szereg narzędzi do kompleksowej aktualizacji serwerów.

Dell Server Updates (SUU) to repozytorium aktualizacji wszystkich serwerów PowerEdge od generacji 10 do 12. Płyty SUU można użyć bezpośrednio z poziomu systemu operacyjnego (wspierana pod Microsoft Windows Server, Red Hat Enterprise Linux, Novell SuSE Linux ES).

Narzędzie Dell Respository Manager umożliwia utworzenie SUU z aktualizacjami dla konkretnych modeli serwerów.

Przy użyciu bootowalnego nośnika Dell Systems Build and Update Utility DVD lub Dell Unified Server Configurator / Lifecycle Controller można zaktualizować środowisko serwera niezależnie od systemu operacyjnego.

Narzędzie Firmware Update Utility (Nautilus) przeznaczone jest do aktualizacji firmwarów większości dysków twardych Dell, w szczególności tych, których aktualizacja nie jest możliwa przez SUU.

Dell Systems Build and Update Utility DVD

Przy użyciu bootowalnego nośnika Dell Systems Build and Update Utility DVD można zaktualizować środowisko serwera niezależnie od systemu operacyjnego.

Wymagania:

- Dell Systems Build and Update Utility DVD dowload

- Dell Server Updates DVD (SUU) download 


Dell Systems Build and Update Utility DVD to bootowalny nośnik, który jest zbiorczym narzędziem na bazie Linuksa, oferującym możliwość zarządzania instalacją systemu operacyjnego, narzędzia diagnostyczne oraz moduł do aktualizacji komponentów (opcjonalnie można skorzystać z Dell Systems Management Tools and Documentation DVD - SMTD).

Dell Server Updates SUU jest niebootowalnym nośnikiem zawierającym repozytorium aktualizacji wszystkich serwerów PowerEdge od generacji 10 do 12. (Żeby przygotować SUU przeznaczone do aktualizacji konkretnego modelu serwera można posłużyć się Dell Repository Manager).


Aktualizacja środowiska serwera:

1. Proszę wybootować z  Dell Systems Build and Update Utility DVD i wybrać Firmware Update / Configure.

 2. Wybrać CD/DVD ROM, podłożyć płytę Dell Server Updates i kliknąć Continue.

Narzędzie zestawia automatycznie listę dostępnych aktualizacji. Potwierdzić wybrane aktualizacje klikając na „System Builds and Update Utility Home”, a następnie „Apply/Export Configuration”.

 


W artkule zawarto wskazówki w zakresie rozwiązywania problemów technicznych. Artykuły zamieszczone na naszych stronach zostały opracowane i zweryfikowane przez specjalistów technicznych. Ze względu na ilość artykułów, nie każdy może zostać sprawdzony niezwłocznie po jego publikacji. Będziemy Państwu wdzięczni za komentarze i poprawki dotyczące artykułów. Uwagi prosimy kierować na adres: DE_LEJ_GSD_DTCG(at)Dell.com.